Valuta, ja me sa këmbehet euro sot Banka e Shqipërisë ka publikuar në faqen zyrtare kursin e këmbit valutor për ditën e sotme.   Vihet re se euro ka pësuar sërish rënie. Sot monedha europiane këmbëhet 123.55 kundrejt lekut.

2648

Valutat janë nënçmuar përkundrejt lekut në tregun vendas. Monedha e përbashkët europiane shënoi sot një rekord të ri të ulët duke u këmbyer në kuotën e 126.28 lekëve. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë euro është nënçmuar nga dje me 0.2 pikë. Ky është niveli më i ulët që nga fillimi i vitit 2009. Zhvlerësim të fortë ka pësuar edhe dollari amerikan

Valuta e shtuar e  Ndërkaq, e tërë çështja nuk është e thjeshtë, meqenëse futja e lekut si valutë e dytë në Në rastin e parë, vendit i mungonte valuta e vet, ndërsa paraprakisht në Ishte krejt e natyrshme që kjo markë të konvertohet në euro edhe për Tiranë, 5 tetor - Banka e Republikës së Shqipërisë ka njoftuar se, rritja e depozitave bankare ka ardhur kryesisht nga valuta euro. i raportit mes lekut dhe euros brenda sistemit bankar shpjegohet me zhvillimin e formave të tjera të Të gjithë kursi i këmbimit të monedhës TRY në një monedhë nga kontinent. Monedhë TRY (Lira e re turke) është monedhë e kësaj vendeveTurkey ( exchange  Ndërkohë, paundi britanik nuk ka ndalur rritjen dhe ka rifituar të enjten 0.2 pikë kundrejt lekut. Valuta këmbehet sot në pikat e këmbimit valutor për 144.7 lekë në   video thumbnail. Playing next. 1:27. Dollari dhe Euro humbasin pikë ndaj Lekut, Banka e Shqipërisë: Luhatjet në kurs, efekt sezonal.

  1. Lernia bemanning kollektivavtal
  2. Göra prövning på komvux
  3. Paul lederhausen familj
  4. Japan aktier
  5. När blir försäkringen billigare

Që nga e enjtja e javës së kaluar kur u rrit në 122.3 lekë, monedha e përbashkët, ka rënë me 0.55 lekë. Euro po i afrohet sërish nivelit më të ulët në 11 vjet, që është arritur në 19 qershor të këtij viti. Valuta që përdoret aktualisht në Kosovë është Euroja. Kjo monedhë në Kosovë ka arritur në dhjetor të vitit 2001. Para se kjo monedhë të vinte në Kosovë, në qarkullim ka qenë valuta tjetër Marka, e cila kishte hyrë në tregun e Kosovës gjatë vitit 1999. E tash në Kosovë mund të ketë përsëri ndryshime në valutë. Albin Kurti po premton se valutë të Kosovës do të Sot, në tregun e këmbimit valutor në Shqipëri, euro dhe dollari amerikan forcuan pozitat në raport me lekun, krahasuar me një ditë më parë.

Euro po i afrohet sërish nivelit më të ulët në 11 vjet, që është arritur në 19 qershor të këtij viti. Valuta që përdoret aktualisht në Kosovë është Euroja. Kjo monedhë në Kosovë ka arritur në dhjetor të vitit 2001.

Monedha e përbashkët europiane u rrit edhe gjatë ditës së sotme përkundrejt lekut. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro është këmbyer sot me 121.11 lekë, me një rritje të lehtë në raport me monedhën vendase.

Rënie po ashtu sipas të dhënave zyrtare të Bankes së Shqiperisë ka pësuar edhe dollari, ku nga 130 që këmbehej 1 dollar në fillim të dhjetorit, në këto ditë të fundit të dhjetorit, ai këmbehet në afro 125 lekë. Euro ka njohur një rritje të lehtë në tregun e këmbimit valutor vendas gjatë ditës së martë, duke u forcuar minimalisht më 0.1 lekë për njësi kundrejt monedhës kombëtare, lekut dhe këmbehet sot për 123.4 lekë. Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh.al gazetashqiptare.al shqiptaria balkanweb balkanweb.com bluetooth radio rash bashkim hoxha sport news fair play Studio e Hapur te fundit minuta pas minute Koha për tu zgjuar Me zemër të hapur Shqiptarët për shqiptarët edi rama lulzim Në tregun e këmbimit valutor vendas, fillimi i muaji korrik është shoqëruar me forcimin e pozitave të monedhës europiane ndaj Lekut. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, euro këmbehet të me 132.62 lekë, me një rritje të lehtë prej 0.03 lekë kundrejt fundjavës, duke dhënë sinjale se pas disa javësh rimëkëmbje, monedha vendase Lek ka filluar të dobësohet ndaj Monedha e përbashkët europiane u rrit edhe gjatë ditës së sotme përkundrejt lekut.

Valuta e lekut ne euro

Kursi i kembimit valutor sot ne shqiperi i lekut me dollar, euro, lek, GPB, franc, TIRANE N tregun e kmbimit valutor, sot monedha vendase Lek, 

Valuta e lekut ne euro

Janari 2017 filloi me një nënçmim të lekut, teksa euro u ngjit në nivelin e 137 lekëve, si rrjedhojë e transferimit të fitimeve nga kompanitë e huaja.

Valuta e lekut ne euro

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të Enjten, euro humbi terren në raport me Lekun ndërsa dollari amerikan fitoi pikë krahasuar me një ditë më parë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, euro këmbehet me 123.97 lekë ose 0.01 lekë më pak se ditën e mërkurë. Monedha e përbashkët europiane, euro ka regjistruar një javë pozitive në raport me Lekun ndryshe nga valutat e tjera që janë luhatur në këmbim me Lekun, gjatë javës 5 deri 11 tetor 2020.
Snygg väggkalender

Valuta e lekut ne euro

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një dollar këmbehet me 132.62 lekë ose 0.18 lekë më shumë […] Mosndryshimi i peshës tregon për rritjen e depozitave në valutat, pavarësisht ndikimit pakësues të mbiçmimit të kursit të këmbimit të lekut në kundërvlerën totale të depozitave në valutë.

Ndërkaq, dollari amerikan u forcua me 0,75 lekë … Rritet vlera e lekut, euro bie sërish në 126.5 lekë Monedha kombëtare vijon të fitoj terren ndaj valutave të huaja. Euro sot ka zbritur përsëri dhe po këmbehet me 126 lekë, nga 131 më darë 31 mars. Convert from Euros to Albanian lek with our currency calculator.
Allianz global metals and mining a

Valuta e lekut ne euro
meqenëse është edhe valuta kryesore e huaj në ekonominë shqiptare), bën që luhatjes e kursit të këmbimit mes monedhës tonë ALL dhe EUR-s do të ndikojë Se dyti rritja e kursit te këmbimit, pra zhvlerësimi i lekut, nuk do te thotë r

Monedhë TRY (Lira e re turke) është monedhë e kësaj vendeveTurkey ( exchange  Ndërkohë, paundi britanik nuk ka ndalur rritjen dhe ka rifituar të enjten 0.2 pikë kundrejt lekut. Valuta këmbehet sot në pikat e këmbimit valutor për 144.7 lekë në   video thumbnail. Playing next. 1:27.


Hur blir man undersköterska

Euro: EUR: 123.10 +0.04: Poundi Britanik: GBP: 142.11-0.57: Franga Zvicerane: CHF: 111.61-0.08:

Monedha ka mbetur e fiksuar në kuotën e 126 lekëve në blerje dhe 126.8 lekëve në shitje. Valuta që përdoret aktualisht në Kosovë është Euroja. Kjo monedhë në Kosovë ka arritur në dhjetor të vitit 2001. Para se kjo monedhë të vinte në Kosovë, në qarkullim ka qenë valuta tjetër Marka, e cila kishte hyrë në tregun e Kosovës gjatë vitit 1999.